Anna Rossa

psycholog, trener EFT

Jak pracuję

Metody pracy

Zdobywając wiedzę i doświadczenie zawodowe miałam okazję poznać takie kierunki psychoterapii jak:

Podejście ericksonowskie

Charakterystyka

Milton Erickson przez długie lata praktykował psychoanalizę. Dzięki temu wiele się nauczył, ale wciąż poszukiwał. Zauważył, że w wielu przypadkach, zamiast przepracowania przeszłych doświadczeń, na klienta dużo lepiej i szybciej działa, gdy doświadczy czegoś nowego i pozwoli mu to inaczej spojrzeć na pewne sprawy.

Dlatego w swojej pracy zaczął stosować różnego rodzaju przenośnie, techniki hipnotyczne, zadania domowe (nieraz bardzo zaskakujące). Potrafił genialnie przewidzieć, którą część problemu poruszyć, aby cały problem rozsypał się jak układanka z klocków domino. Był terapeutą jedynym w swoim rodzaju. Zainspirował on wielu psychologów do rozwijania metod swojej pracy. Oczywiście nie było możliwe przyswojenie sobie niezwykłej intuicji Ericksona, ale jego uczniowie wnieśli wiele nowego, tworząc nurt tzw. terapii ericksonowskiej.

Zastosowanie

Oprócz elastycznego podejścia, wykorzystania innych form komunikacji takich jak rysunek, ruch, praca z symbolami, dla tej szkoły charakterystyczne jest także wykorzystywanie mocnych stron klienta. Nie jest to jednak bynajmniej zestaw magicznych trików rozwiązujących wszystkie problemy, a raczej terapia o poszerzonych możliwościach oddziaływania.

Anna Rossa

psycholog, trener EFT

Psychoterapia, EFT: Stres, Trema, Nerwica, Depresja, PTSD, Fobia
Copyright © 2012
Gabinet psychologiczny Impuls | terapia przez internet - ul. Czerwińskiego 6 - 40-123 - Katowice
Projekt i wykonanie: Dawid Kowalski , Piotr Ślifirski